Galeria bezdomna w PWW

W środę zorganizowaliśmy wystawę fotografii GALERIA BEZDOMNA.

Galeria bezdomna- pomysł prezentacji fotograficznych w pustostanach, opuszczonych fabrykach, pomieszczeniach przeznaczonych do remontu, udostępnianych za darmo na kilka dni, tygodni; wystawa odbywa się bez preselekcji i bez narzucania tematu czy kształtu prezentacji, a każdy z twórców w dniu prezentacji sam znajduje sobie w pomieszczeniu interesujący go kawałek przestrzeni, sam wiesza zdjęcia i aranżuje pokaz (...)

My, czyli członkowie koła fotograficznego AKF Flesz, wywołaliśmy swoje zdjęcia i powiesiliśmy je na ścianach; jednak nie byliśmy jedynymi osobami, które to zrobiły. Ku mojemu zaskoczeniu zebrała się duża grupa ludzi, która z chęcią przyłączyła się do tej inicjatywy.


Chyba mogę powiedzieć, że odnieśliśmy sukces, haha. I jeszcze chciałabym poświęcić kilka słów na opisanie PWW. Mogę się mylić, ale odnoszę wrażenie, że kiedyś była to kotłownia czy piwnica, w każdym razie jest tam dużo miejsca. Przede wszystkim jest tam cholernie zimno! Na zewnątrz było gorąco, natomiast w środku przy wydychaniu powietrza pojawiały się kłęby pary. Utrudnieniem był fakt, że ściany są niezwykle wilgotne i nawet rośnie grzyb, co stanowiło problem podczas wieszania zdjęć, na szczęście wystarczyło trochę pokombinować. Samo miejsce jest niezwykle klimatyczne- skojarzyło nam się z krakowskim Pixelem. Myślę, że mógłby powstać tam dobry klub. Nasz uniwersytet podobno zamierza sprzedać PWW, więc kto wie... W każdym razie planujemy zorganizować tam jeszcze co najmniej jedną wystawę. Teraz zajęliśmy się wszystkim sami i sprawiło nam to dużo przyjemności, więc czemu by tego nie powtórzyć? A niżej zdjęcia:


Komentarze

Popularne posty