ankieta potrzebna mi do moich bardzo ważnych studiów

Dzisiaj po raz pierwszy miałam socjologię kultury; w związku z tym mam prośbę do osób czytających tego bloga. ;) Mamy przeprowadzić wywiad składający się z jednego pytania (szaleństwo), które brzmi następująco: "Co to jest kultura?". Chodzi o to, co rozumiecie przez pojęcie kultura. Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedzi. ;) I jeszcze jedno- muszę jeszcze wiedzieć, jakie są: wiek, wykształcenie i płeć odpowiadającego. Z góry dzięki!

Komentarze

 1. Pierwsza myśl to-kultura osobista, wychowanie rodziców za czym idzie, odpowiednie zachowanie w towarzystwie itp. Kultura kojarzy mi się również z muzeami, zabytkami, poszanowaniem dawnych budowli;

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dzięki wielkie! takie skojarzenia chyba są najczęstsze ;) a mogłabyś/mógłbyś jeszcze napisać, jakie są Twoje płeć, wiek i wykształcenie?

   Usuń
  2. Zapomniałam;) kobieta, 20, średnie

   Usuń
  3. dziękuję jeszcze raz ;)

   Usuń
 2. Według mnie kultura ma charakter zbiorowego dobra,stanowi spuściznę dokonań człowieka na przestrzeni dziejów,które zostały przekazane następnym pokoleniom przez wcześniejsze cywilizacje.Z jęz.łacińskiego wywodzi się słowo kultura i oznacza ono pielęgnacje.W związku z tym uważam,że należy pielęgnować dokonania naszych ojców i przy tym powinniśmy je doskonalić.
  Kobieta,22, średnie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. popieram zwłaszcza ostatnie zdanie i dziękuję ;)

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty